Projekt   "Putujeme   rozprávkami"

7. Vo svete rozprávok

Do skutočného sveta rozprávok sme sa preniesli počas Medzinárodného dňa detí. Školský dvor sa premenil na začarovaný les plný rozprávkových bytostí. Žiaci 1. – 4. ročníkov si vyskúšali niekoľko netradičných disciplín:

1. chôdzu v sedemmíľových čižmách
  2. -- --
  3. lovenie prsteňa z morského dna / Dlhý, široký a bystrozraký /
  4. -- --
  5. vymetanie pece / Pamodaj šťastia, lavička /
  6. -- --
  7. zabitie zlého draka / Popolvár najväčší na svete /
  8. -- --
  9. beh začarovaným lesom / Nebojsa /
  10. -- --
  11. streľbu z čarovného luku / Dobrý strelec /
  12. -- --
  13. preberanie šošovice / Popoluška /
  14. -- --
  15. súperenie s obrom / O smelom krajčírovi /
  16. -- --
MEDZINÁRODNÉ ŠPORTOVÉ PODUJATIE

Družobné športové stretnutie medzi školami z Klimkovíc, Mikolówa a Ilavy sa uskutočnilo 30.mája na pôde poľského Mikolówa. Naši žiaci pod vedením svojich pedagógov výborne reprezentovali nielen školu, ale aj mesto. V silnej konkurencii domácich a po dlhej únavnej ceste sa dokázali umiestniť na II. mieste v celkovom hodnotní škôl. Na I. mieste skončili žiaci domácej školy z Mikolówa, na III. mieste žiaci z Klimkovíc.

K tomuto úspechu prispeli veľkou mierou najmä:

Viktória Záhradníčková - 1. miesto v behu na 800m
Vojtech Hudec – 2.miesto v behu na 1000m

Tatiana Šlesariková, Michaela Holíčková, Ivana Tomášiková, Alena Ocelíková, Petra Letková a Klára Zemanovičová - 1. miesto v turnaji v prehadzovanej

Lukáš Porubčan, Tibor Húserka, Vojtech Hudec, Štefan Čiernik, Martin Babčan, Martin Domáň, Martin Fábry, Marian Poliak, Boris Stareček a Michal Gerschdorf - 2. miesto v turnaji v malom futbale

Veľké uznanie si však zaslúžia aj všetci ostatní, ktorí nestáli na stupni víťazov.