Projekt   "Odpad - problém súčasnosti očami detí"

6. AKO opätovne využiť odpadový materiál.

1. Opätovné využitie odpadového materiálu
  2. I. Aj odpad môže byť krásny !

Ako? Tak, že z neho vytvoríte farebnú mozaiku:
    - najskôr sme nazbierali materiál, s ktorým sme chceli pracovať / uzávery z PET fliaš – 5967 kusov/

- potom sme ho roztriedili podľa farieb

- predkreslili sme si motív mozaiky a nalepili uzávery

II. Aj odpad môže byť zábavou !

Skúste si z neho vytvoriť figúrky na dámu či hru „Človeče nehnevaj sa“. Uvidíte, že deti aspoň na čas zabudnú na naháňanie počas prestávok a pripomenú si už dávno zabudnuté čaro spoločenských hier.

-zásobník- --

III. Aj odpad môže byť užitočný !

Vytvorte z neho učebnú pomôcku! Tá naša nám napríklad spestrila hodiny telesnej výchovy. Stačí uzávery s PET fliaš zašiť do vrecúšok z pevnej látky a pridať trocha fantázie a tvorivosti. Vďaka nim sa nám podarilo vytvoriť metodický list obsahujúci podrobný popis jednotlivých cvikov s fotografiami. Jeho spoluautormi sú žiaci 2.B triedy, ktorí boli fotografmi a figurantmi zároveň.

IV. Aj odpad môže byť inšpiráciou !

Pozrite si náš zásobník námetov na hodiny výtvarnej výchovy a pracovného vyučovania.

3. Zrealizovanie zberu odpadu nielen v areáli školy, ale aj v jej širšom okolí / pri príležitosti DŇA ZEME /.
  4. .